מדוע ישראלים רבים סובלים בחופשות סקי שנבחרו דרך החור של הלירה

יותר ויותר ישראלים יוצאים לחופשות סקי בחו"ל, חופשות שנחשבות יקרות ויוקרתיות. כמו בכל בחירה צרכנית, גם כאן, ישראלים רבים מחפשים כיצד להוזיל את החופשה, ולא לצאת פראיירים.
השאיפה הזו היא שאיפה בריאה אשר הביאה את הכלכלה הישראלית לאן שהגיעה,
אך הנטייה הלאומית הזו לבחור את חופשות הסקי הזולות ביותר עלולה לגרום לאכזבות מרות לגולשים ישראלים, שמתבטאות לא פעם בבזבוז זמן, תנאים ירודים, הדרכה לוקה, פגיעה בהנאה, וחשוב מכך – פגיעה בבטיחותו של התייר הישראלי.מעיין מלצר מרכז הסקימולטור מונה רשימת התקלות והכשלים שיהפכו את חופשת הסקי החלומית שלכם – לסיוט.

חסכנו כסף – אבל נתקענו עם כל עם ישראל
חופשת סקי מספקת חוויה ייחודית של חו"ל, שיכולה להפוך במהירות רבה למיני ישראל, על הטוב ועל הרע שבכך.
רוב חופשות הסקי נעשות בקבוצות גולשים, וכשההרכב האנושי שבהם לא אחיד, ולא נערכה בהתאמתו חשיבה וסינון, נוצרים חיכוכים לא נעימים העלולים להרוס את החופשה לכל הצדדים המעורבים.
היווצרות סכסוכים אישיים וחברתיים שכיחה הרבה יותר בקבוצות אקראיות הסובלות מחוסר היכרות מוקדמת. קבוצות אלה מתגבשות על פי רוב בשל דיל כלכלי כזה או אחר, ואל החופשה הזו מגיעים על פי רוב מי שרוצה ליהנות מחופשה בתקציב נמוך. התקציב אכן נמוך, אך ההנאה נפגמת פעמים רבות.
אחת החברות הבודדות שהבינו את הבעייתיות שנוצרת בשל מרקם חברתי לוקה היתה חברת סקימולטור המארגנת חופשות סקי עם הדרכה בעברית. החברה עורכת התאמה אישית של הגולשים בכל קבוצת גלישה, ודואגת לכך שהקבוצות יתבססו על היכרות מוקדמת במדרונות הגלישה בסקימולטור ועל רקע משותף חברתי וגילאי.
ההתאמה הזו נעשית לא רק על פי ההרכב האנושי והגילאי, אלא גם על פי רמת הגלישה - כך שקבוצות גלישה לא סובלות מסרחים עודפים, ומסכסוכים הנובעים בשל איטיות גולש אחד או שניים, או מהירות ופזיזות יתר של המנוסים שבקבוצה. 

 

נוף מושלג - הדרכה מיימית
חופשות שנבחרות דרך החור שבלירה לא מבטיחות מרכיב חשוב נוסף, והוא רמת ההדרכה והליווי המקצועי.
תיירים ישראלים רבים שרכשו חופשות סקי מוזלות בחו"ל מצאו את עצמם לא פעם בקבוצות גולשים גדולות של 10-15 גולשים ולעיתים אף יותר, אשר נעזרו בהדרכתו של מדריכי סקי מועטים, שרמתם המקצועית לא עמדה תמיד בקנה אחד עם הסכנות הגדולות שמעמידה חופשת סקי לגולשים מתחילים ומתקדמים כאחד.
בסקימולטור מקפידים לחלק את הגולשים לקבוצות של עד 8 גולשים, כשכל קבוצה מודרכת על ידי מדריך מיומן שעוסק לכל אורך השנה בהדרכת סקי ומכיר את הרקע על הגולשים עוד מהאימונים במדרונות.
הקבוצות הקטנות במכוון מאפשרות הדרכה צמודה לגולשים, וכאשר מתעורר צורך בכך, אף מוצמד מדריך אישי לכל גולש הזקוק לאימון ייחודי (נכים , ילדים, קשישים או גולשים מאותגרים אחרים).
לעומת חופשות רבות המוצעות לישראלים, חברת סקימולטור מציעה הדרכה בעברית לכל הרמות כולל לגולשים ברמות הגבוהות, להם על פי רוב מוענקת רק הדרכה באנגלית בשפה המקומית.


המחיר נמוך – אך הזמן מתבזבז על מנהלות
כאשר גולש ישראלי בוחר חופשה דרך המחיר בלבד, הוא עלול למצוא את עצמו בתנאים המקשים מאד על הנאה מחופשה.
המחיר הנמוך לא משקף פעמים רבות תרחישים גרועים כמו למשל מלון באיכות ירודה, או ריחוק גדול בין המלון לאתר הסקי. ריחוק שכזה עלול לבזבז לגולש זמן רב, ולעלות לו כסף לא מועט, ולמעשה להפוך את החופשה למהנה פחות ויקרה הרבה יותר.
מחיר נמוך בחבילת סקי עלול לכסות על ציוד בעייתי המושכר באתרי הדילים, ובמלכודות צרכניות רבות אחרות באתר עצמו כמו מחירים מופקעים על שירותים שכלל לא פורטו מראש.
דילים זולים עלולים כאמור לכלול הדרכה מוגבלת או לוקה, הדורשת תוספות במחיר על מנת לשפרה, והתייר הישראלי מוצא את עצמו שוב משלם יותר, ומקבל הרבה פחות.
בחופשות שמארגנת חברת סקימולטור נבחרים אתרי הסקי בקפידה על פי התחשבות פרטנית באופי הגולש ובמגבלותיו.


עוקצים בחופשות מוזלות
לא פעם ולא פעמיים מתפרסמים בתקשורת סיפורים על טיילים ישראלים שרכשו את חופשת החלומות שלהם, ובמקום חלום חוו גיהינום.
היות וחופשות הסקי נחשבות יקרות יותר מחופשה רגילה, הדבר הפך לאבן שואבת ללא מעט "סוכנים" וחברות קיקיוניות, אשר מעוניינים לגרוף את כספי הנופשים, אך כאשר מתעוררות בעיות בחופשה עצמה אותם גורמים מסתלקים מאחריות, ויש כאלה שאף מגדילים לעשות ונעלמים, ומשאירים את הלקוחות מתוסכלים ומיואשים.
כדאי לנופשים להיזהר מחברות חדשות בשוק המציעות מחירי היצף לחופשות. חברות כאלה לא חוששות לשמן, ולכן קיים סיכון גדול שמדובר בחופשה לא איכותית שמטרתה רק לגרוף כספים מהגולשים.
אחד מהסימנים הבולטים לעוקץ אפשרי הוא תנאי ביטול החופשה. אם החברה לא מאפשר תנאי ביטול גמישים ומתירנים, קיים חשש גדול ששירות לקוחות ובניית שם אינם בראש מעייניה, וכי כל רצונה הוא להביא 'מכה'.

 

חופשה משפחתית – בנפרד מהילדים
חופשות סקי רבות נמכרות לצרכן הישראלי כחופשות משפחתיות לכל דבר, אך מספקות בפועל מעט מאד פעילות משותפת של ילדים והוריהם.
כך עלולות למצוא את עצמן משפחות רבות כשהן מופרדות על פי קבוצות גיל במהלך כל יום הגלישה, בעוד הילדים עורכים פעילות נפרדת, והחופשה המשפחתית הופכת שוב למציאות קשה בה, לא מתקיים זמן איכות משפחתי אמיתי.
משווקי חופשות סקי מועטים חשבו על הבעיה הזו וחיפשו לה פתרון. אחת מהן היא הסקימולטור המשווקת חופשות המאפשרות גלישה לפי קבוצות גיל ורמת גלישה, תוך שילוב של שלושה מפגשים משפחתיים במהלך כל יום גלישה, מפגשים בהם כל המשפחה יכולה לגלוש יחדיו, וליהנות מזמן איכותי לאור יום.
הסביבה הייחודית וההנאה האדירה הכרוכה בספורט הסקי יוצרות גיבוש משפחתי מרגש ומגבש, והויתור על היחד המשפחתי בשל שיקולי עלות הוא ויתור יקר ומיותר.


תחשיב החופשה חייב לכלול רכישת ציוד
גולשים רבים, בעיקר החדשים שבהם, מפרידים בין מחיר הציוד לבין מחיר החופשה, ולא רואים בכך חבילה אחת.
ישראלים לא מעטים, בעיקר אלה היוצאים בפעם הראשונה לחופשת סקי, רוכשים חבילות זולות וציוד זול, או נוטים להשכיר ציוד זול באתרי הסקי עצמם, ובכך חוסכים מאות יורו לחופשה.
אך חיסכון וקוץ בו:
קסדות מושכרות עלולות להיות פגומות ולהוות סיכון חמור, עד כדי פגיעה אנושה בגולש במקרה של תאונה. קסדה שעברה תאונה גם אם לא נראה לעין כי נפגעה חייבת לצאת מכלל שימוש בדיוק כמו קסדת אופניים או אופנוע שעברו חבלה
נעלי גלישה משומשות המושכרות באתרי הסקי עלולות לגרום לחבלות קשות לגולש, לבזבוז זמן על התאמת נעליים חדשות, ולפרישה מוקדמת מהחופשה בשל פציעות וחבלות, ומגלשיים מושכרות באיכות נמוכה או לחילופין שאינן מותאמות היטב לגובה, משקל ורמת גלישה, משום שלא נשארו במלאי של חנות ההשכרה, עלולות להוות סיכון אמיתי ולגרום לפציעות סקי קשות וממושכות.
מומחי סקי רבים מעידים על כך שככל שהציוד בשימוש הגולש הוא איכותי יותר, כך הגולש ייהנה יותר מהחופשה, יחסוך זמן, יאריך את משך הגלישה האפקטיבית שלו לאורך החופשה, ויהיה חשוף פחות לתאונות ופציעות.
על כן עלות חופשה ועלות רכישת הציוד יוצאות מאותו הכיס בדיוק, והחברות אשר מאפשרות הנחות וקופוני רכישות של ציוד סקי חדש כחלק מחבילת הגלישה, חוסכות לגולש מאות יורו לחופשה, והופכות את החופשה למשתלמת הרבה יותר.
כך למשל, כל מי שרוכש חופשות של הסקימולטור מקבל הנחה משמעותית ביותר שמתבטאת בתלושי קנייה לציוד סקי במאות יורו, ואף במוצרים חינם – כמו חליפות סקי, מגלשים נעליים ועוד.

את מרכזי רשת הסקימולטור ניתן למצוא בחיפה, עמק חפר וחולון.
מידע רחב על סקי, ציוד סקי והכנה נכונה לחופשה ניתן למצוא באתר האינטרנט www.skimulator.co.il


רשת הסקימולטור (חולון, עמק חפר וחיפה) מספקת את כל הפתרונות הדרושים לחופשת הסקי תחת קורת גג אחת: מדרונות גלישה, חנויות ציוד, ושיווק חופשות סקי.
הרשת ידועה ב"חופשות סקימולטור" הייחודיות שלה, הנתפרות במיוחד לגולש הישראלי, ונערכות בליווי צמוד של מדריכי הסקימולטור בשלל אתרי סקי מובילים באירופה. בנוסף מספקת הרשת גם חופשות סקי מכל הסיטונאים המובילים, והמועדונים המובילים בענף.

טיולים מאורגנים טיול מאורגן חיפוש אודותינו מאמרים הצהרת פרטיות תנאי שימוש פרסם אצלנו קישורים צור קשר הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות © INFORMATOUR 2012
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים בגוגל | נתור | איטליה | שייט | טיולי יוקרה | ברצלונה | טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה | השתלת שיניים | הפלגה
טיול ליער השחור | גני אירועים | מלון בוטיק בתל אביב | טיול מאורגן למדריד | קלאב מד
טיסות | קרוזים | טיול מאורגן לאוזבקיסטן | טיול מאורגן לרומניה | שותפים